kg
Soru Sahibi
10 Nisan 2015 03:02

vajinada yanma

yaklaşık 1 senedir ara ara kendini gösteren vajinal yanma, kaşıntı, kızarıklık ve akıntım var. daha önce doktora gittim zalain, travogen ve flucan adlı ilaçları kullandım. aktif cinsel hayatım yok. bununla birlikte ağrılı adet sancılarım kimi zamanda kasık ağrılarım oluyor 2 ay önce doktorum ultrasonda baktığında yumurtalıklarımda beze beze iltihap olduğunu söyledi. (acaba bu durum vajinal akıntıyı tetikliyor olabilir mi?) ayrıca bu iltihap için diane 35, biteral, apranax ilaçlarını kullandım. hijyenime çok dikkat ediyor olmama rağmen çok sık akıntı gelmesi ve yanma hissine kalıcı çözüm bulmak için ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Aynur Şendemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bazı akıntılar tekrarlamaya eğilimlidir. akıntılı hali mutlaka tedavi edilmelidir. yanlış taharetlenmek veya umumi tuvaletler, sık mantar olunuyorsa da şeker gibi sistemik hastalıklar buna sebep olabilir. sizi görmeden daha fazlasını söylemek mümkün değildir. saygılar

10 Nisan 2015 12:50