as
Soru Sahibi
10 Aralık 2013 20:33

üzüntü

hocam var olan bir kanseri üzüntü sıkıntı tetikler mi?mutlu bir yaşantı kanseri engeller mi?cevap verirseniz sevinirim sağlıklı günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Sevin Arlan, Evet, deneyimimiz üzüntünün kanseri tetiklediğini gösteriyor, aynı şey mutluluğun engellemesi için geçerli midir, bilmiyorum. Üzüntünün tetiklemesinin bir takım mekanizmaları var, en azından streste tüketilen koruyucu moleküller var. Ama bu moleküller mutlu olunca artıyor mu, böyle bir şey okumadım. Saygılarımla Yavuz Dizdar

18 Aralık 2013 07:36