HT
Soru Sahibi
9 Nisan 2016 17:06

Uzayan sarılık

Hocam iki aylık bir oğlum var total bilirubin:5.04 direkt bilirubin:3.128 alp:462 ast:110 alt:72 ggt:194 ldh:237 yapılan tahlil sonuçlarımız böyle avicap evicap konakion devit3 ursofalk ve ferrum başlandı tedavisi dogrumu acaba safra yolları ve karaciger ultrasonunda herşey normal çıktı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Çocuğunuzun bir karaciğer problemi var ancak görmeden fazla bir şey söylemem mümkün değil

10 Nisan 2016 11:34
HT
Soru Sahibi

Hocam öncelikle vakit ayırıp cevap verdiginiz için teşekkür ederim Yapılan ultrason tetkiklerinde karaciger ve safra yollarında herhangi bi sorun gözükmedigini söylediler bir ay önce bir idrar yolu enfeksiyonu geçirdi enfeksiyondan kaynaklı olabildigini düşündüler ve vitamine başladılar karacigerde dedikleri gibi sorun yoksa eger başka neden kaynaklanıyo olabilir şimdiden teşekkür ediyorum

12 Nisan 2016 13:45
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Karaciğerde sorun olup olmadığını pek kolay bilemeyiz. Testler biraz yüksek idi ve sarılık vardı. Belki karaciğer biyopsisi gerekebilir. Ancak her şey normale gelirse o zaman sorun yok diyebiliriz.

12 Nisan 2016 18:48