ub
Soru Sahibi
11 Haziran 2019 00:39

uyurken terleme

hocam merhaba 5,5 yaşında kızım var boyu 117 cm kilosu 20,çok hareketli bir çocuk,çok sık hasta oluyor üst solunum yolu ile ilgili,2 yıl önce geniz etini aldırdık,hele ki kışın,yazın daha iyi geçiyor,en son gittiğimiz doktor alerjik bir çocuk dedi alerji çiğneme tableti verdi onu kullandığımızdan beri daha iyi olduğunu farkettik ama asıl sorum şu kızım küçüklüğünden beri gece uyurken çok terliyor 1 veya 2 defa elbiselerini değiştirmek zorunda kalıyoruz acaba bu gece uyurken terlemeleri bir hastalık belirtisi midir?yoksa fizyolojik normal bir şey midir?havanın sıcaklığı ve soğukluğuyla ilgili değil uyuduğu anda terlemeye başlıyor,doğduğundan beri çok kez kan tahlili yaptırdık bir problem olsaydı çıkardı heralde diye düşünüyorum ama siz ne yorum yaparsınız bu terleme olayıyla ilgili ne yapmamız lazım?onun dışında başka bir şikayetimiz yok bunun için bir test falan yaptırmalı mıyız?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Gece terlemesi çok önemli olmayabilir. Geniz etinin yeniden büyümesi söz konusu olabilir. Reflü olabilir (sık enfeksiyon ile beraber). Bu nedenle çocuk hekiminin takibinde kalın...

16 Haziran 2019 14:46