CA
Soru Sahibi
28 Mayıs 2019 19:30

uyum sorunu

Merhaba doktor hanım benim oğlum şuan yirmiiki aylık henüz tam konuşamıyor ne söylersek bağırarak karşılık veriyor neden bagiriyor böyle davrandığı zaman bağırmasıni önlemek icin ne soylemeliyim diğer sorumsa ben annemlere yakın oturuyorum her gün iki üç saatliğine teyzenin yanına gidiyor ama sonra hiç ayrılmak istemiyor yanımda kucağımda olsada onun ismini söylüyor onun yanında olmak istiyor neden böyle davranıyor ne yapmalıyım son sorumsa bazen kanepelerin üzerine çıkıyor yada makinaları kurcalıyor bende çok kısıtlamak istemiyorum nasil davranmaliyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Oğlunuza bir işitme testi yaptırmalısınız. Kulak burun boğaz doktorunun görmesi uygun olur. Eğer sürekli bağırarak yanıt veriyorsa ve hiç konuşamıyorsa, öncelikle fiziksel bir sorun olmadığından emin olmak gerekir. Daha sonra bir gelişim değerlendirmesi yapılabilir. Teyzenizi çok seviyor ve ayrılmak istemiyorsa, teyzeniz çok ilgi ve sevgi gösteriyor veya ona kısıtlamalar getirmiyor olabilir. Sizde onunla eğlenceli oyunlar oynar, ilgi ve sevginizi hissetmesini sağlarsanız size karşı da aynı şeyi hissedecektir. Ayrıca bu yaş grubu çocuklar çok araştırmayı, keşfetmeyi ve kurcalamayı severler. Bu nedenle karıştırmasını, almasını istemediğiniz malzemeleri hiç ulaşamayacağı yerlere koymalı ya da tamamen kaldırmalısınız. Tırmanmayı ve açmayı çıkarmayı çok severler. Çevrenizi ona göre düzenlemeli ve zararlı olabilecek tüm materyalleri kaldırmalısınız. Oğlunuza sevgiler.

30 Mayıs 2019 13:04