TS
Soru Sahibi
6 Eylül 2021 11:05

Uykuda Irkilme

Ebru hocam merhabalar benim sağ taraf(el, kol ve bacak) sol tarafa göre biraz daha çökük duruyor. Ölçtüm ama boyut olarak aynı sadece daha bi içe doğru duruyor. 1 yıla yakın seğirmelerim mevcut azalıp artan cinste. Als şüphemden dolayı 3 emg çektirdim iğneli herhangi bir şey bulunmadı. Bir de hocam uykumda irkilmelerim mevcut 2 3 dakika aralıklarla. Bunun als ile ilgisi olabilir mi? Teşekkürler hocam yaş 24.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ebru Ergin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba... Öncelikle Ortopedi'ye başvurarak sağ-sol taraf ölçümlerinizi yaptırmanızı ve gerçekten bir farklılık olup olmadığını öğrenmenizi öneririm. İrkilmeler için kesilikle EEG çektirmelisiniz. ALS olduğunuzu şu an için düşünmüyorum. Geçmiş olsun

8 Eylül 2021 09:18
TS
Soru Sahibi

Ben ölçtüm sayın Ebru hocam hepsi aynı boyutta fakat sıktığım zaman bi çökme gibi farklılık oluyor ama aynı yani. Bir de vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum hocam sağ taraf ile 2-3 tekrar az yapıyorum sol taraf ile daha rahat yapıyorum. Solağım acaba ondan mıdır? Teşekkür ediyorum hocam

8 Eylül 2021 15:09
Uzm. Dr. Ebru Ergin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Spor Hekimi arkadaşlar ile görüşmeniz uygun olur. Tabii ki dominant kullandığınız taraf ile daha hızlı ve rahat hareketler yapılır..Ancak siz yine de iki tarafı da eşit çalıştırmaya özen gösterin

9 Eylül 2021 08:55