DL
Soru Sahibi
10 Aralık 2013 19:47

uykuda ağlama..

merhaba hocam.benim 13 mayıs 2013 doğumlu bir oğlum var.iki buçuk aydır gece uykularımız resmen kavusa dönüştü.gece uyutup yatağına yatırıyorum yaklaşık bir saat sonra ağlamaya başlıyor.sırtını sıvazlayıp tekrar uyutuyorum yarım saat sonra yine ağlamaya başlıyor.bu nöbetler sabaha kadar devam ediyor.uyku halinde ağlıyor, sürekli kolları ve ayakları kıpır kıpır yüzü koyun dönmeye çalışıyor tabii bu arada gözler kapalı ve bağırarak ağlamaya devam ediyor.hocam ne yapacağımı şaşırdım.doktora gidip idrar tahlilleride yapıldı temiz çıktı.inanın akşam olucak diye artık korkar oldum.lütfen bana bir çözüm önerir misiniz.oğlumun bu hali canımı açıtıyor.gündüz hiçbir sorunumuz yok geceleri bu problem başlıyor.önden alttan iki dişimizde çıktı ama bu uyku kavuslarının nedeni nedir.ne yapmalıyız.neden sadece geceleri bu sorunu yaşıyoruz.tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Diş çıkarma dönemi veya gece beslenme alışkanlıkları döneminde bunlar yaşanabilir Ancak bebeğinizin sağlıklı olduğunu anlamak için çocuk doktorunuz tarafından muayene ve gerekirse tetkik yapılabilir

15 Aralık 2013 19:41