çM
Soru Sahibi
26 Ekim 2015 12:36

Üst çene son diş çekimi sonrası sinüs açıklığı

Hocam merhabalar.Ben Murat, Antalya'dan yazıyorum.Yaklaşık 6 gün kadar önce (*** *** **'de) üst çene sağ arkada yer alan azı dişi çekimim gerçekleşti. 2015 yılı ocak ayında sinüzit rahatsızlığı geçirmiştim.diş çekimi sonrası üst çene itibariyle başımın sağ tarafına ve çene kısmıma vuran ara ara şiddetlenen bir ağrı yaşıyorum.Aynı zaman da , ağzımda ve burnumda afedersiniz çürük yumurta tadı ve kokusunda bir rahatsızlık yaşıyorum.Sağ burnumdan da sıklıkla sarı bir akıntı meydana gelmekte.İş güç telaşı ile doktoruma bugün danışabildim.Kendisi bana Augmentin 1000 mg ve antiseptik gargara önerisinde bulundu.İlaç tedavisi sonucunda bu rahatsızlığım geçer mi , yoksa öncesinde sinüs ile alakalı bir tedavi görmem gerekir mi? Yanıtınız için teşekkür ediyorum hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Murat Zogun
Diş Hekimi

sinüs ile bir sorun varsa bunu hekiminiz mutlaka değerlendirmiştir. antibiyotik tedavisi sonrası hekiminizin bölgeyi görmesi gerekir. geçmiş olsun

4 Kasım 2015 17:11