ES
Soru Sahibi
3 Kasım 2020 00:33

üst bacakta sebepsiz morarma lösemi belirtisi midir

ben 18 yaşındayım üst bacakta kaşıntı sonucu ciddi morarmalar oluyo 1 haftadıe araştırdım lösemi belirtisi olduğunu görünce çok korktum. doktora gitmekten çekiniyorum bu sebeple:( sadece üst bacak morarması olan biri olarak diğer hiçbir lösemi belirtisini göstermiyorum. lösemi olma ihtimalim düşük mü, olabilir miyim? fikir almak istiyorum sadece

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Abdullah Büyükçelik
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, Geçmiş olsun, Kanama löseminin bulgusu olabileceği gibi, başka nedenlere bağlı olarak da kanamalar olabilir. Bu nedenle mutlaka bir hematolog ile görüşüp kan sayımı yaptırmakta fayda vardır. Kanama-Pıhtılaşma testlerine de bakmakta fayda olur.

3 Kasım 2020 18:21