kz
Soru Sahibi
16 Mayıs 2016 16:25

ÜROLOJİK YANMA

Sayın Hocam, Sağ tarafımdan Hidrosel ve Epididim kisti ameliyatı oldum. yaklaşık 1,5 ay oldu. Ameliyat yerim ile ilgili şuana kadar bir sorunum olmadı. Patoloji sonuçlarında kötü birşey çıkmadı. Yanlız zaman zaman Penis ucu ve altında yanma oluyor, İdrar rengi de bazen su gibi bazen de koyu oluyor. kan tahlillerim normal sınırlar içinde idrar tahlillerimde renk açık sarı diğerleri normal. Hormon Tahlillerimde PSA 0.71 ( 0 - 3,5 ) Serbest PSA 0,46 ( 0 - 0,25 ) Serbest PSA nın yüksek çıkması yanma nedeni olabilir mi ? Düsürmek için ne yaplmalıyım. TÜM BATIN ULTRASYONUNDA : Karacier boyut, konturlari tabi olup parankim ekojenitesi grade 1 steatoz lehine artkindir. Kraniokaudal aksda 140 mm olarak normaldir. VaskUler yapilar, intra ye ekstrahepatik safra yollari tabidir. Safra kesesi kontur ye duvar kalinlii normaldir. Pankreas boyutlari ye parankim ekojenitesi normaldir. Datak boyutu (90 mm ) ye parankim ekojenitesi normal sinirlardadir. BObrekler anatomik lokalizasyonunda olup boyutlari ye konturlari tabidir. Sag böbrek 41 x 119 mm ye sol bObrek 56 x 115 mm boyutlarinda izlendi. Her iki bObrek parankim ekojenitesi tabidir. Bilateral böbrekte ektazi izienmedi. Mesane kontur ye duvar kalılığı normal olup intraluminal patoloji izienmedi. Prostat boyutlari 23 gr. olarak normaldir. Parankimi homojen konturlari normaldir. Batında serbest / loküle sivi izlenmedi. Sonuç: Grade I hepatosteatoz iziendi Şuanda doktorumum bana verdiği günde bir tane mesane rahatlatıcı küçük bir hap kullanıyorum. Penis başındaki ve altındaki yanma beni endişelendiriyor kötü olabilir mi,Prostat sorunu olabilir mi? TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMLA.

2 cevap
Cevaplar (2)

Tahlillerin normal olduğu için çok önemli bir şey olma ihtimali olmadığını düşünüyorum. Toplam PSA normal olduğunda serbest PSA değerinin anlamı kalmıyor, dikkate alınacak bir durum değil.

16 Mayıs 2016 17:16
kz
Soru Sahibi

Ben Y. KALYONCU , Sayın hocam, soruma çok kısa sürede yanıt verdiniz. İlginize çok teşekkür ederim. sağlıcakla kalın

17 Mayıs 2016 10:27

Geçmiş olsun

17 Mayıs 2016 11:29