KC
Soru Sahibi
19 Ağustos 2019 19:18

üriner ultrasonogrofi

İyi günler 40 günlük bir kızım var, şiddetli ağlamaları nedeniyle doktora başvurduk ve idrar yolu enfeksiyonu olduğu söylendi antibiyotik başlandı ardından üriner ultrasonogrofi çekildi ve 'Sol böbrek pelvikalisiyel sistemi minimal dilate izlenmiştir. Dilate pelvis ap çapı 6.6 mm ölçülmüştür' ifadesi yer almaktadır. Bu sıkıntılı bir durum mudur? Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gürkan Genç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Merhabalar Ateşli idrar yolu enfeksiyonu tanısı almış ise ultrason daha anlamlı olur ve ileri inceleme gerekebilir. Ancak ilk etapta takip edilmesi ve ihtiyaca göre sondalı film çekilmesi uygun olur. Mevcut tedavisine devam ve bir Nefroloji takibine girmesini öneririm Geçmiş olsun

19 Ağustos 2019 20:10