EH
Soru Sahibi
12 Kasım 2019 21:43

Ürik asit yüksekliği

Ürik asit yüksekliği Hocam iyi günler diliyorum size sorum şu olacaktı ürik asit seviyem yıllardır 2012 den beri hep yüksekmiş yani 8ve9 arasında 1 ay önce diyetisyen kontrolü için kan tahlilimde ürik asit seviyem 10.66 çıktı ve bu süreçte diyet ve spora başladım sadece 3 gün ürikoliz kullandım seviyem ise farklı doktor ve hastanelerde 2 gün arayla 8.4, 8.1 ve 7.9 çıktı ama son gittiğim doktorum halen çok yüksek olduğunu ifade etti arada gitmiş olduğum doktorlarım ilacı kesmişti ama bu son gittiğim doktor yarım yarım devam etmemi söyledi kafam çok karıştı bu ömrümün sonuna kadar devam edecek mi yoksa belli bir süre sonra sağlığıma kavuşacakmıyım. Teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Eda Çelikkalkan Semiz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Öncelikle geçmiş olsun. Aslında olaya biraz daha duru bakmalıyız. Diyet ve spor bir illetten kurtulmaktan ziyade daha sağlıklı olabilmek adına hayatımızda olmalı. Bahsettiğiniz süreler insan ömründe çok çok kısa zamanlar. Hedef ilaç kullanma süresini kısaltmaya çalışmak olmalı. Sizi yakından ve bire-bir takip eden doktorunuzun gözlemi ve önerileri her şeyden ve yorumdan kıymetli olmakla beraber , eğer doğru bir hayat tarzı benimserseniz ; diyet değil de yeme alışkanlığında değişimi , dönemsel sporlar değil de düzenli sporu ve aktiviteyi seçerseniz emin olun iyilik sizde emanet değil kalıcı olur. Sakın ömrümce hasta mı kalacağım fikrine kapılmayın emin olun ki sağlığınıza SİZ sahip çıkarsanız güzel ve sağlıklı bir ömür süreceksiniz. Elimdeki bilgiler ve uzaktan ancak bu kadar yardımcı olabildim. Umarım sisli odanıza bir pencere açmayı başarabilmişimdir. Sağlıklı bir ömür dilerim

12 Kasım 2019 23:09