DB
Soru Sahibi
4 Ağustos 2014 21:43

unutkanlik

Merhaba hocam ben 25yaşında genç bir kızım.Benim sorunum hafızamla ilgili herşeyi unutuyorum.Örneğin kitap okumak okuduğumu anlamıyorum ve o sayfayı hiç okumamış gibi oluyorum.Ayrıca ezberim çok kuvvetliydi ama sıfır denecek kadar ezber yapamıyorum.telefon numaralarını unutuyorum.Ben pazarda ürün satıyorum.Müşteri bana para veriyor sonra birtane daha almak istiyor o an ve ben o para verdiğini hiç hatırlamıyorum geriye dönük düşünüyorum ve yine hatırlayamıyorum.yanımdaki duran takip ediyor ve söylüyor doğru diye.Daha sonra ders çalışmak istiyorum ingilizce vs.okuyorum hiçbirşey aklımda kalmıyor ertesi günü sıfırdan başlamış gibi oluyorum.bulmaca vs tarzı en basit sorularda kelime üretemiyorum mesela meslek ya ne meslekler vardı diyorum 4 harf hiç aklıma gelmiyor çok düşünmem gerekiyor.Türkçem çok zayıfladı kelimlerim sınırlı konuşurken zorluk çektiğimde oluyor cümle kurmakta.Çok kötü durumdayım aileme anlatıyorum.Geçiştiriyorlar.Nereye gitmeliyim.Hafızamda problem olup olmadığını nasıl hangi yöntemle anlayabilirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Oğuz Bak
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Algoloji (Noroloji)

emar kan tetkiki eeg yaptırın

5 Ağustos 2014 13:25