AG
Soru Sahibi
25 Eylül 2020 22:24

Tuvalet egitimi basa donduk

Mrb oglum 2.5 yasinda tuvalet egitimine basladk 2 hafta once hersey cok guzeldi tam ogrendi desim.herseyi söylüyordu bi anda basa donduk 1 haftadir soylemiyor oldugu yere yapiyor cisini kakasini gece ve gunduz uykularindan yine kuru kalkiyor disarda oldugumuzdada tutuyor ama eve gelir gelmez daha tuvalete gitmedn yapiyor nerde yanlis yapiyoruz ne yapmaliyim ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Tuvalet eğitimi, 1 haftada bitmez. Öğretmiş olduğunuz eğitim davranışını oturtmak ve alışkanlığa da dönüştürmek gerekiyor. Yani bu bir süreçtir. Başlangıçta yapmış olduğunuz planlı eğitimi aynen uygulamalı ve sürdürmelisiniz. Yani bir anda bırakamazsınız. Nazik tatlı ve anlayışlı ama kararlı ve tutarlı olarak eğitiminize devam etmek zorundasınız. Küçük çeldiricilerden etkilenmeyiniz. Pes etmeden devam ediniz. Çocuğunuza sevgiler. Mutlu günler dilerim.

6 Ekim 2020 14:43