GA
Soru Sahibi
19 Eylül 2015 00:08

Tüpü çıkarılmış yumurtalıkta kistik lezyon

Merhaba doktor bey. 4 yıl önce dış gebelik sonucu sol yumurtalık tüpüm alındı. Geçen hafta kalça bölümümden romatizmal bir iltihap dolayısıyla mr cekildi. Bugün mr raporunu aldığımda, sol yumurtalıkta 4.5 cm kistik lezyon yazıyordu. Doktor da uyardı zaten... Ara sıra iğne batması tarzında o bölgede ağrı oluyor ve adetim başladığı gün lekelenme gibi olup bir iki gün sonra gelmeye başlıyor.Bunun nedeni ve tedavisi hakkında sizden bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bülent Gülekli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Aysen hanım Hakikaten yumurtalığın tümü mü çıkarılmış bunun için patoloji raporunuza bakmak gerek

27 Eylül 2015 11:33
GA
Soru Sahibi

Doktor bey sadece sol tüpüm alındı, sol yumurtalığım alınmadı. Bugün bir kadın doğum uzmanına gittim ve ultrason yaparak "o kadar büyük değil ama 35 mm boyutlarında" iki, üç tane kist var ve bunun tedavisi için doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz" dedi. Siz ne önerirsiniz?

1 Ekim 2015 21:09
Prof. Dr. Bülent Gülekli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

muayene etmeden hiç bir şey öneremem

2 Ekim 2015 10:46