EE
Soru Sahibi
21 Temmuz 2014 05:16

Tüp mide ameliyatı

Merhaba Tarık Bey, 35 yaşında 169 boyunda ve 145 kg. ım. Ne kadar çaba harcasamda verdiğim kilodan fazla muhakkak alıyorum.6.5 yaşında 1 kız çocuk annesiyim ve kızımı tek başıma büyütüyorum.Kilodan dolayı iş bulmak zor hale geliyor.muhasebeci olduğum halde oturarak olsada iş bulmak zorlaşıyor.Çevreden bakışlar.kızımın arkadaşları senin annen neden bu kadar şişman dediklerinde kızımda bende çok üzülüyoruz.anne ben seni böylede seviyorum diyor ama artık canıma tak etti.Sağlıklı olmak ayaklarımın üzerinde durmak ,güçlü olmak zorundayım.Tüp mide ameliyatı duydum önerir misiniz? Özel hastanelerde olabilecek maddi imkanım yok maalesef ama devlet hastanelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinde vki 40 ın üzerindeyse yapılabiliyormuş.Riskleri ve yararları neler öneriyor musunuz? Ameliyattan sonra kaçak,emboli v.s gibi şeyler okudum ölümle bile sonuçlanabiliyor 100 hastanın 2 sinde diye bu oranlar biraz beni düşündürdü.İstanbul da önerebileceğiniz bir hastane ve dr. var mıdır? Bu ameliyat hakkındaki düşünceleriniz nedendir? . Kilo vermek için çok kararlıyım benim tek korkum bana birşey olursa kızıma ne olur korkusu? Lütfen yardım edin aklım çok karışık yarar ve risk konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum. 5-10 yıl ilerisinde zarar ortaya çıkar mı? ameliyat sonrasında kaçak yada emboli olursa kaç günde ortaya çıkar? müdahale edilebilir mi? tedavisi mümkün mü? Çok ama çok teşekkür ederim şimdiden.(mide katlama ameliyatı da varmış riski daha mı azdır?)

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, lütfen "obezite" ile uğraşan bir hekimden yardım alınız, sağlık dileklerimle..

22 Temmuz 2014 18:14