aa
Soru Sahibi
3 Haziran 2012 16:04

tüp bebek

mrh. 2 yıldır evliyim hiç korunmamamıza rağmen gebelik oluşmadı. 3 aşılama 1 tüp bebek yaptırdım. adetlerim düzenli yumurta gelişimim,hormonlar iyi. eşimin sperm sonuçları normal.hsg çektirdim tüpler açık. sadece doktorum hayatımda gördüğüm en hızlı büyüyen yumurtalar dedi. ilaçları 3 gün kullanıyorum 5-6 gün kullanan hastaların yumurta büyüklüğüne çoktan ulaşmış oluyorlar. ne yapmalıyım artık ? tşk

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Evrim Ünsal
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba. açıklanamayan infertilite ve polikistik over sendromunu tarif ediyorsunuz. sizin gibi hasta grupları için düşük doz ilaç kullanımı ile az ve kaliteli yumurta elde etmeyi sağlayan bazı protokoller bulunmakta. önceki bu tecrübelkerinize göre başvuracağınız üreme sağlığı üzerinde uzman bir kadın doğum uzmanı sizi yönlendirecek ve eski denemelerinizden edinilen bilgi ile sizi hazırlayacaklardır. tüp bebek uygulamanızı bu çerçevede yinelemeniz uygun olacaktır.ayrıntılı bilgi için yine irtibata geçebililriz. tedavinizde başarılar.

12 Haziran 2012 23:59