2 Mayıs 2014 17:46

Tüp bebek

Merhabalar sayın hocam, Ben 9 yıllık evliyim 8 yaşında bir kızım var. Korunmayı bırakalı 2 ay olmuştu ki yani 2013 ocakta bir kimyasal gebelik geçirdim. Sonrasında gittiğim doktorlar bi dizi iğne tedavisi uyguladılar. 3 ay sonunda fazla yumurta oluşmadığını ve gelişmediğini söyleyerek hormon tahlili istediler ve fsh hormonum 27 gibi bir değer çıktı ve normal yolla olmaz tüp bebek dediler. Başka bir doktora gittim. Bana Biesteron Dhea verdi onu kullanmaya başladım. Sonraki hormon değerlerim ise *** *** ** gibi değerleri gördüm. Biesteron ve coraspirin kullanmaya devam ettim. 2013 Ağustos ayında bir dış gebelik geçirdim. Açık ameliyat oldum. Sağ tüp ile yumurtalık arasında oluşmuştu. sağ tüpümü almadığını söyledi ameliyat eden doktor. En son fsh değerim 27 lerde. Hocam bu değerle veya düşürülerek tüp bebek imkanım var mı? Yumurta sayım 1 veya 2 adet görülüyor muayenelerimde. Ben isminizi size gelen bir hastanızdan aldım. Bende gelmeyi düşünüyorum. Ben şırnakta görev yapıyorum. Gelmeden öncesinde yapmam gereken şeyler varmı? şimdiden çok teşkkür ediyorum. İyi Çalışmalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Melih Atahan Güven
Kadın Hastalıkları ve Doğum

AMH hormon degeriniz onemli. Bir iki yumurta gorunmesi biraz sansinizi azaltiyor ana sansiniz sifir degil. Yakladik %15 gebe kalma sansiniz var

3 Mayıs 2014 00:14