ŞÖ
Soru Sahibi
1 Ağustos 2014 10:52

TÜP BEBEK VE RAHİM DUVARI İNCELİĞİ HK

Hocam merhaba, Eşim iki defa kalp atışları durması ve bir defa da boş gebelik nedeniyle kürtaj olmak zorunda kaldı. Süreci hızlandırmak adına ve daha kaliteli yumurta ve sperm ile sonuç alma amacıyla tüp bebek denemeye karar verdik. Yumurtalarımız toplandı fakat rahim duvarı ince olması nedeniyle (6.7) transfer iptal edilerek embriyolar donduruldu. Tabi bu süreçte doktor hastane çekişmesi nedeniyle tedavimiz üç ay kadar aksadı. Biz doktorumuzun merkezden ayrılma ihtimali çok yüksekte olsa tedaviye başladık. Şu an eşim doğum kontrol hapını kullanıyor. Bu arada ayın onunda gonapeptly başlayacak ve ayın 15'inde Sildenafil 25 mg+ Estrodıol valerate 0.2 mg vajinal supp. 72 adet hazırlatılması gerekiyormuş. Bu tedavi 6.7'yi yukarı çekebilir mi? Uygulanan tedaviler arasında mı kalıyor yoksa yeni bir tedavi şekli mi? Yardımınıza ihtiyacımız var eşim psikolojik olarak çok yıpranmış durumda açıkçası ne yapacağımızı bilemiyoruz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Gülekli
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Lütfen bu konuyu tedavinizi üstlelen hekim arkadaş ile tartışın/konuşun. Benim söyleyeceklerimi o arkadaş uygulamayacak ise gereksiz kafa karışıklığı olur

8 Ağustos 2014 10:08