TA
Soru Sahibi
28 Nisan 2017 09:58

Tüp bebek mi Aşılama mı

Hocam merhaba, hocam 25 yaşındayım, 2 yıllık evliyim ve 1 yıl önce eşim varikosel ameliyatı oldu, sperm sayısı ve hareketinde sorun var..Son üç aydırda proxeed plus kullanıyor, hocam eşimin en son ki test sonucunu gönderiyorum da size zahmet olmazsa bir bakabilirmisiniz.. Siz aşılama ya da tüp bebek mi önerirsiniz yoksa ilaçlarla fln düzelme olur da doğal yolla çocuğumuz olur mu, ne yapmamız gerekir acaba .. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Test sonucu: http://imgim.com/7850incij*** *** **.png

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Handan Namlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba, Spermiogram sonucuna baktığımızda hareketlilikle ilgili ciddi bir problem görülüyor. Proxeed kullanmışsınız buna rağmen ciddi bir değişiklik olmamış. Yeni bir spermiogram yapılarak yıkama ile hareketlilikte değişiklik olup olmadığına bakmak iyi olur. Yıkama sonrası hareketlilik artışı yoksa tüp bebek yaptırmak daha mantıklı olur.

6 Mayıs 2017 11:23