BC
Soru Sahibi
6 Temmuz 2021 10:18

Tüp bebek gebeliği kan sulandırıcı iğne pıhtılaşma sorunu

Merhaba,4 yıldır çocuk istiyoruz. 1 spontan gebeliğim kalp atışı durması nedeniyle kürtajla sonuçlandı(8.hfta). daha sonra gebelik olmadığı için tüp bebek tedavisine başladık ve 6 tane iyi kalitede embriyo transferi sonrası başarı sağlanamayınca trombofili paneli testi yapıldı. Faktör v leiden G1691A, MTHFR-C677T, MTHFR-A1298C heterozigot çıktı. Son embriyo transferinde kan sulandırıcı kullandım ve gebe kaldım şimdi 10. haftamı doldurdum ancak doktorum iğneyi bırakmamı bebe asprini ile devam etmemi istiyor. Ancak okuduklarımda 24. haftaya kadar kullananlar 32. haftaya kadar kullananlar var. neye göre buna karar veriliyor, bebeğimi kaybetmekten korkuyorum. yardımlarınızı rica ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kaan Pakay
Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Trobomfili paneli düşükleri açıklamada kanıt düzeyi düşüktür . Doktorun uygun görmüşse kesebilirsiniz . Okuduklariniz doğru olmayabilir . Doktorunuz gerekeni yapmış . İyi günler dilerim

7 Temmuz 2021 12:45