EO
Soru Sahibi
4 Ekim 2016 19:09

tükürük bezinin büyük olması

Doktor bey merhabalar.Benim sağ submandibular bezim sola oranla biraz daha büyük bu bir hastalığa işaret midir?Ayrıca sağ submandibular bölgede 23x8 mm boyutta birkaç tane santral yağ hilusu hiperekojen görünümde reaktif lenf nodu mevcut.Bunun da bir sorun oluşturma ihtimali var mı?Cevabınızı bekliyorum çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Muhtemelen tükrük bezinin kronik bir enfeksiyonu vardır ama tabi sadece bu bulgularla hareket etmek doğru olmaz herhangi bir sıkıtı çıkarıyorsa sık sık şişme, ağrı gibi öncelikle ilaç tedavisi fayda sağlamazsa da ameliyat düşünülebilir. Saygılarımla

5 Ekim 2016 09:10