TY
Soru Sahibi
10 Nisan 2018 19:04

Trombosit düşüklüğü

Merhabalar hocam kiz kardesimin trombosit degeri 100 diger degerleri kan sayiminda iyi cikti. 20 yildir trombosit eksikligi var galiba. Kanserim diye tutturdu sizce oyle bir sey olabilirmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Yirmi yıldır bu düzeylerde trombosit düşüklüğü olan kişide kanser öncelikli akla getirilecek bir durum değildir. Trombosit azalması yapan iyi huylu bir hastalık olması akla yakın gibi. Kesin tanı için bir hematoloji uzmanı yüz yüze görsün. Geçmiş olsun.

14 Nisan 2018 21:07