YE
Soru Sahibi
12 Haziran 2020 08:43

Trombofili testi

Doktor bey merhaba. 2 kez kalp atışı alınamaması sebebi ile kürtaj olmak zorunda kaldım.Gebeliklerim 6haftayı geçemedi ikiside. Gelişimleri geriledi hep haftasına göre.Bunun üzerine eşim ve bana yapılan testlerde kromozom analinde sıkıntı çıkmadı fakat pıhtılaşma testlerinde bu şekilde yazıyor MTHFR mutasyon analizi C677T Homozigot , Pai serpine 1mutasyon 4G/5G Homozigot 4G/4G, Faktör Xlll V34L Heterozigot 34VL MTHFR mutasyon 1298 Normal 1298 AA, Faktör II PROTROMBİn mutasyon G*** *** ** Normal *** *** **GG, Faktör V LEİDEN G1691A Normal 1691G Bu sonuçlarımı nasıl yorumluyorsunuz önceki gebeliğimde folik asit kullanıyordum.Gebe kalmak istediğimde iğne veya hap veyahut ikisi birden uygun görülür mü bu değerlerime göre ? Birde doktor bey homozigot ve ya heterozigot olmam neyi ifade eder hangisi daha risklidir ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Aslinda dusuk materyalinden kromozom analizi onemliydi Bu test genel olarak normal, ilac kullanmanizi kadin dogumcunuzun belrilemesi en dogrusudur Yasiniz onemli Ayrica yuz yuze genetik danisma almanizi da oneririm

12 Haziran 2020 13:24