dn
Soru Sahibi
9 Ocak 2018 12:31

Trombofili sonucu

Hocam merhaba trombofili testinde Mthfr c677t ve a1298c heterezigot mutasyon olarak cıktı daha öncesinde 9 haftalık bir düşüğüm oldu yeniden gebelik düşünüyorum ve bu sefer aynı seyleri yasamak istemiyorum folic ve mültivitamin kullanıyorum suanda. Gebelikte veya öncesinde uygulamam gereken birşey varmı yardımcı olurmusunuz

2 cevap
Cevaplar (2)

bence daha onemlisi siz ve esinizden kromozom analizi yapilmasi gerekiyor

9 Ocak 2018 15:39
dn
Soru Sahibi

Hocam cevap için teşekkür ederim bebekten parça alınmıştı ve kromozom sayısı normaldi bu sebepten bizim için gerek duyulmadı bu teste.ben 7.haftada iken folic bulantı yapıyor diye doktorum baska bir vitamin önermişti ve ona baslamıstım acaba folic yetersizliğinden olmus olabilirmi bu tip pıhtılaşma larda folat folik asit cok önemliymiş

10 Ocak 2018 09:19

sizlerden kromozom analizini ben oneriyorum sizde bulunan toplumda sık gorulen bir varyasyondur cok onemsemeyin

10 Ocak 2018 11:31