AG
Soru Sahibi
25 Ağustos 2014 14:36

transver myelit?

EŞİMLE İLGİLİ 26 YAŞINDA ŞUAN ZORLUKLA YÜRÜYOR.KOLAY GELSİN ÖNCELİKLE AYAGIMDA VE KOLLARDA HİS KAYBI VAR AYAGIM ARADA BİR UYUSUYOR HİSSİZLİK OLUYOR. BEL VE SITRIMDA SÜREKLİ BASKI VAR. MR SONUCUMDA DAHA ÖNCE MYELİT ŞÜPHESİ VARDI YENİ MR ŞU ŞEKİLDE .(TORAKAL MR FSE VE SE SEKANSLARDA MULTİPLİNAR GÖRÜNTÜLER ELDE OLMUŞTUR.TORAKAL DÜZEYDE MEDULLA SPİNALİS NORMAL TRASE VE KALİBRASYONDA İZLENMEKREDİR.İÇERİSİNDE FARKLI SİNYALDE FOKAL LEZYON DEMONSTRE EDİLMEMİŞTİR.Th7 VE Th8 VERTEBRA KORPUSLARINDA HEMANJİOMLAR İZLENMEKTEDİR.DORSAL KİFOZ OLAĞANDIR.VERTEBRA KORPUS KÖŞELERİNDE MİNİMAL OSTEOFİTİK SİVRİLEŞMELER,DİSK SİNYALLERİNDE DEJENERASYON İLE UYUMLU DEĞİŞİKLİKLER İZLENMEKTEDİR.AKSİYAL SERİLER DİSK ARALARINDAN ELDE OLUNMAMIŞ OLUP,CONTİNUE OLARAK ELDE OLUNMUŞTUR.BU NEDENLE DİSK POSTERİOR KONTURLAR HAKKINDA DEĞERLENDİRME SAGİTAL SERİLER ÜZERİNDEN SINIRLI OLARAK YAPILABİLMİŞTİR.Th8-9 VE Th9-10 DÜZEYİNDE DİSK POSTERİORUNDA TAŞMA VE SANTRAL - SOL PARASANTRAL PROTRÜZYON BULGULARI İZLENMEKTEDİR. DİĞER DÜZEYLERDE DEDİSK POSTERİORLARINDA TAŞMA BULGULARI MEVCUTTUR.BU DÜZEYLERDE SOLDA FORAMENLERDE ILIMLI DARALMA MEVCUT OLUP KÖK BASISI KLİNİK EŞLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLMESİ UYGUN OLACAKTIR. TEŞEKKÜR EDERİM

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Yavuz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

merhabalar, size yardımcı olabilmemiz için merkezimizden randevu alarak müracaat etmeniz gerekmektedir. Randevu ve iletişim numaralarımız; *** *** ** *** *** ** *** *** ** *** *** ** 91 (Levent polikliniği direk hat) *** *** ** 02 (kadıköy merkezimiz direk hat) Not: lütfen pazar hariç 09-20 saatleri arasında arayınız. Görüşmek üzere selam ve saygılar dr mehmet yavuz REEM Nöropsikiyatri Kliniği www.emg-eeg.com

4 Eylül 2014 16:33