AA
Soru Sahibi
26 Mart 2021 20:29

Tranko buskas 10+10 mg

Merhabalar. Yakın zamanda cerrah tarafından endoskopi çekildim ve bana sinirsel gastrit tanısı kondu. Buna bağlı olarak da doktorum lanzedin, bizmopen ve tranko buskas verdi. Tranko buskas'ı kısa süreli kullanacağımı söyledi fakat ne zaman keseceğini bilmiyorum. Sürekli alkol alan biri değilim ama arkadaş ortamına girdiğimde nadiren içerim. Alkol almadan 1 gün önce tranko buskas almayı bıraksam yine de bir sıkıntı yaşar mıyım? Çünkü vücudum bu ilaca alıştı ve acaba alkol almadan 1 gün önce bu ilacı almasam ertesi günü bir sıkıntı yaşar mıyım merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Muhammed Özdemir
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Merhaba bu ilaç bağırsak sinirleri üzerine yatıştıcı özelliği olan bir ilaç dolayısıyla siz 2-3 gün almazsanız hemen sıfırlanacak bir ilaç değil..bununla ilgili kaygınız olmasın..ilac kuşlanmadığınız özel zamanlarda bol su içerek sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz..düzenli tuvalet alışkanlığı, bol su ve spor bu ilaca olan ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır..bunları sağladığınızda ilacı bırakabilirsiniz demektir

28 Mart 2021 23:46