ss
Soru Sahibi
31 Mart 2016 09:44

Topuk dikeninde proloterapi tedavisi hakkında

Eşimde uzun süredir (5 yıldan fazla) topuk dikeni sorunu var, ameliyat dışı tüm tedavileri uyguladığımız halde geçmedi.Tedavi sonrası rahatlıyor ama bir süre sonra tekrarlıyor.Fizik tedavi, birkaç kez kuru iğne, birçok değişik zamanlarda ESWT tedavisi, sürekli doktorun önerdiği ve ölçüm sonucu aldığımız özel tabanlık (halen sürekli kullanıyor) fakat biraz ayakta kaldığında dayanılmaz ağrıları oluyor. Bu konuda uygulamadığımız proloterapi, PRP ve kök hücre nakli gibi işlemler kaldı diye öğreniyoruz.(bunları birçok duyum ve araştırmalarımız sonucu öğrendik) Konu hakkında sizlerin bu tür çalışmalarınız varmıdır veya farklı bir öneriniz varmıdır, ilgilenmediğiniz bir konu ise yönlendirebileceğiniz bir hekim varmıdır. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımızla.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

bahsettiğniz teknikleri uyguluyoruz ancak ESWT tedavisine rağmen geçmeyen ağrılar varsa radyofrekans yapmak gerekir. bu arada bel MR ıda gerekir , belden kaynaklanan bir sorunda olabilir. Geçmiş olsun

1 Nisan 2016 12:49
ss
Soru Sahibi

Geri bilgi dönüşünüz için çok teşekkür ederim hocam. Ayrıca bel MR'ı da çektirelim. Radyofrekans işlemini siz yapıyormusunuz, biz İzmir'de yaşıyoruz birden fazla seans ile olabilecek birşey ise bu işlem için sizin oralara gelmemizde sıkıntı olabilir mi , bu işlem aşamasında orada kalmak mı gerekir veya bu işlemi İzmirde yaptırabilirmiyiz, önerebilieceğiniz bir yer veya doktor varmıdır.?? Teşekkürler.

4 Nisan 2016 08:57
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

MR ile beraber gelebilirsiniz tek seanslık bir işlem.

4 Nisan 2016 11:36