bm
Soru Sahibi
17 Ağustos 2014 03:11

tokluk insülin değerim açlık insülin değerimden daha düşük. Ne yapabilirim?

hocam iyi çalışmalar, 38 yaşında bayanım .yaptırdığım tahlilde açlık insülin değeri 8,7, iki saat sonra bakılan tokluk insülin değerim ise 8,1 çıktı. referans değerlerde alt sınırın 22 olduğu yazıyor. Bu ne demektir? TSH değerimde üst sınırda. ne yapmalıyım? cevabınız için şimdiden çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Güney
Dahiliye - İç Hastalıkları

İnsülin salınım düzensizliği mevcut.TSH üst sınırda olması tiroid bezi fonksiyonlarının azalmasının belirtisi olabilir.İleri tetkiklerle değerlendirilmesini öneririm.

17 Ağustos 2014 09:59