YP
Soru Sahibi
19 Ekim 2018 15:55

Tiroid haşemata

Mrh hocam tiroid haşemata hastasıyım,nodüllerimden biyopsi yaptırdım hurthle hücreli metaplazi yapıyor ne yapmam lazım, yutkunma problemim var nodülmü yapıyor acaba

3 cevap
Cevaplar (3)

evet nodülunüzün boyutlarını yazmamışsınız ama yapma olasılığı var. Cerrah tarafından değerlendirilmeniz lazım.

20 Ekim 2018 13:35
YP
Soru Sahibi

Mrh hocam sağ 20x13mm 6adet hazır lam sol 18x11mm 6adet hazır lam boyutları

21 Ekim 2018 01:44

Büyük modüller .. ameliyat önerilebilir

21 Ekim 2018 21:05
YP
Soru Sahibi

Hocam hurthle hücreli metaplazi şekli bozulmaya başlamış bendeki bu tehlikelimi ne oluyor acaba,bide bu ameliyatta guatır modüller hepsi temizleniyormu bide ayrıyetten haşemata da var budamı alınıyor. Zor bi ameliyatmı ne gibi riskleri var

22 Ekim 2018 22:29

noduller tek tek alınmıyor . Genel olarak tiroid bezinin tamamı çıkarılır

23 Ekim 2018 09:46