IY
Soru Sahibi
13 Haziran 2021 12:11

Tip2a kalça

Merhaba hocam; 44 günlükken yapılan bebeğimin kalça ultrasonu da sol kalçada tip 2a gelişim geriligi çıktı . Sağ kalça gelişimini tamamlamış,sol kalça için tip 2a fizyolojik in matur kalça denildi. değerler su şekilde sağ kalça ; alfa 60 beta 55, Solkalca ise alfa 58 beta 56 çıktı . 2 derece fark var kalçalar arasında gittiğimiz Dr çift bez önerdi ve muhtemelen düzelmiş olacak 1 ay sonra kontrol dedi ...1 ay sonra ultrason ile tekrar bakılacak ... Aradaki acı kapanir mi bu süreçte ... Önereceğiniz ekstra birsey var mı ? Bacaklarini sürekli ayrık tutuyorum kucağıma aldığımda , yatirdigimda bacak arasına mini yastik koyuyorum bacakların ayrık kalması için . Mümkün olduğunca iki bacak arasının ayrık durması gerektiği yazıyor internette 2 değil 3 bez bağlıyorum gündüzleri, gece çift bez . dizleri üzerine yatirdigimda arka bacak bogumlari sayı ve şekil olarak simetrik , her iki bacağını kolaylıkla yanlara acabiliyorum , önden de bacak bogumlari aynı gibi sırt üzeri çok fazla hareket ettiği icin net anlsilmiyor ama aynı sanırım .3 ve çift bez takarak bacaklarını ayrık tutarak Yanlis mi yapiyorum sizin öneri ve düşünceleriniz nedir lütfen yardım edin . Yanlış birşey yapıp zarar da vermek istemiyorum bebeğime şimdiden cok tesk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Merhaba, Kusura bakmayın yoğunluğumuzdan dolayı sorularınızı günlük yanıtlayamıyoruz. Umarım bir problem yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

12 Ağustos 2021 17:06