AK
Soru Sahibi
13 Ekim 2016 00:59

Tinnitus iltihap

Farkettimki araba kullaninca kafam patlarcasina agriyor. Sallandikca sersemlesiyorum. 10 dakika sonra yamuk oturmaya basliyorum. Gonyem kayiyor. Yillardir kesintisiz tinnitusum var. Muzik dinledikten sonra tinnitus o kadar artiyorki 2-3 saat diger kulagim olmasa karsimdakini duyamayacagim. Kulak iltihabim var bu yazdiklarimin sebebi bumudur. Bunun icin yazilan bir kutu antibiyotik kullandim. Duzelmedi. Antibotiklerle cozemezsek yapilmasi gereken nedir.

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle problemin tam olarak ne olduğunu tespit etmek gerekir. Tomografi çekilerek bakılır ciddi bir iltihap varsa ameliyat düşünülebilir. Saygılarımla

13 Ekim 2016 16:23
AK
Soru Sahibi

merhaba doktor bey. sizin cevabınız devlet hastanesinde tomografi çektirdim. henüz herhangi bir doktora göstermedim. sonuç şu şekilde mastoid hücre sinyali/havalanması normaldir. orta kulağa ait patolojik sinyal saptanmamıştır. iç kulak oluşumları solda normal görönümdedir. SAĞDA BAZAL KOHLEAR DÖNÜŞTE POSTKONTRAST SERİDE MÜPHEM TUTULUM İZLENMİŞ OLUP. ENFLAMASYON AÇISINDAN ŞÜPHELİ BULUNMUŞTUR. internal akustik kanal çapı simetrik ve normaldir. 7-8.sinir kalibrasyonları ile kanaliküler ve sisternal seyri olağandır. Pontoserebellar köşe normal olup yer kaplayan lezyon izlenmemiştir. HER İKİ TİP 2 LOOP GÖRÜNÜMÜ DİKKATİ ÇEKMİŞTİR. incelemeye dahil beyin sapı ve serebellar parankim alanlarının sinyal dağılımı normaldir.

24 Kasım 2016 17:32
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Evet bu tomografide bazı sıkıntılar var ve bunlar bahsettiğiniz şikayetlere sebep olabilir gösterdiğiniz zaman gerekli yönlendirmeleri yapacaktır arkadaşlar. Saygılarımla

25 Kasım 2016 09:44
AK
Soru Sahibi

Bunun tercumesi nedir devlet hastanesinde bunun tedavisi yok denildi.

25 Kasım 2016 16:05
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Bu anatomik bir problem tedavisi ameliyattır ama ameliyatı dediğimiz bir beyin ameliyatı oluyor kar zarar hesabı yapılırsa bu ameliyat yapılmaz dolayısı ile tedavisi yok denebilir. Ancak üniversite hastanesinde kulak konusunda tecrübeli bir KBB uzmanının da görmesinde fayda olur diye düşünüyorum. Tedavisi yok gibi kabul edilebilir. Saygılarımla

25 Kasım 2016 16:29