GC
Soru Sahibi
20 Temmuz 2021 23:59

tinea unguium ve tinea corporis

Merhaba Doktor bey.Hayirli bayramlar diliyorum oncelikle..sorunum su,bende yillardir gecmeyen bagirsak sorunlari yasiyorum ve kolonoskopi vs hicbir sey bulunamiyor.ancak birde vucudumda cocuklugumdan beri olan ve gecmeyen mantar hastaligi mevcut..ayaklarimda ve sirtimda ozellikle..son gittigim dermatoloji doktoru belki ic organlarda da vardir diyip 12 saatte bir 200 mg funit yazdi..7 gun kullanip 21 gun dineleneceksin ardindan 2 ay daha ( toplam 3 ay ) kullanacaksinz dedi..ancak ilaci arastirdigimda cok agir bir ilac oldugunu gordum,ggt degerim hep 100 lerde ( diger karaciger enzimlerinde sorun yok ) sizce dogru ilac kullanimi midir bu sekilde?

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, tırnak mantar tedavisinde sabah 2 akşam 2 1 hafta iç 3 hafta ara ver şeklinde kullanım yapıyoruz evet, prospektüste de bu kullanım mevcut. aylık kan tahlilleri bakılır normal ise ilaç devam edilebilir. geçmiş olsun

6 Eylül 2021 14:33