yt
Soru Sahibi
28 Temmuz 2022 17:32

Tetanoz

Hocam 28 aylık kızımın 2 gün önce plajda ayağına paslı metal battı ve kanadı. Devlet aşı rutini kapsamında en son 18 aylıkken yani 20 ay önce tetanoz aşısı olmuştu. Plajda çok fazla kedi köpek de vardı. Acaba eski aşıları onu korur mu yeniden yaptırmalı mıyım sanırım 3 gün içinde yapılmalıymış yarın 3. Gün olacak ne önerirsiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Muhammet Mesut Nezir Engin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Tetanoz aşısı son 5 yılda yapıldıysa gerek olacağını düşünmüyorum, yine de muayene olduğunuz hekim yaranın boyutuna göre karar verse daha uygun olur.

1 Ağustos 2022 15:07
yt
Soru Sahibi

Teşekkür ederim. Kolaylıklar diliyorum

1 Ağustos 2022 15:13
Uzm. Dr. Muhammet Mesut Nezir Engin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Rica ederiz

1 Ağustos 2022 15:17