AM
Soru Sahibi
8 Mayıs 2015 22:31

Testis kuculmesi

Hocam skrotal renkli Doppler us sonuçlarım: Sol testis boyutları33*21*41 mm sağ testis boyutları 32*18*45 mm ölçüldü. Her iki testis skrotum içinde izlenmiştir.Her iki testis parankim ekojenitesi ve parankimal kanlanması normaldir.İntra veya ekstratestiküler kitle saptanmamıştır.Her iki epididim normal boyut ve görünümdedir.Her iki tarafta skrotal sıvı fizyolojik sınırlardadır.Bilatetal pampiniform pleksus ven çapları normal sınırlarda olup, valsalva manevrası sonrası reflü akım saptanmamıştır. Spermiogram sonucum: Sperm sayisi cok iyi, hareketlilik ve canlilikta azalma oldugunu soyledi doktor.Testis boyutlari normal mi? Hareketlik ve canliligi artirmak icin be yapmaliyim? Ayrica fiziksel aktivite olarak tavsiyeniz nedir?Tesekkurler

3 cevap
Cevaplar (3)

kromozom analizi yapildi mi

10 Mayıs 2015 18:58
AM
Soru Sahibi

Hayir.Üroloji uzmanina gittim sadece usg,spermiogram testi ve kan tahlili istedi onlari yaptirdim.

10 Mayıs 2015 20:40

ben kromozom analizi oneririm urolog meslektasim bu konuda daha degerli onerilerde bulunacaktir

10 Mayıs 2015 20:46
AM
Soru Sahibi

Sayin hocam tekrar o doktora gitme sansim yok.Cunku iki defa gittim herseyin normal oldugunu soyledi ayrica ozel bir hastane oldugu icin fis almak epey maliyetli.Bu kromozom testi cok gerekli midir? Doktor neden Benden istemedi acaba? Tesekkurler

10 Mayıs 2015 21:49

İzmir de devlet hastanesinde genetik uzmani meslektaslarimla gorusunuz

11 Mayıs 2015 10:10