GG
Soru Sahibi
4 Şubat 2016 15:02

Testis Kanseri

Ünal Bey merhabalar , benim kardeşim 14 ekimde testis tümörü sebebiyle operasyon geçirdi üstünede önlem amaçlı 2 kür bep aldı tedavi bitiminde renkli tomografi sonucunda bulunduğumuz hastane batın bölgesinde 8mm çapında lenf nodu olduğu ve tekrardan bep alması gerektiğini söyleyince Acıbadem Hastanesinde pet çekilmesini istedik ve pet sonucu yorumlanmasında herhangi bir hücre ya da noduler alana rastlanmadı buna ragmen ep olarak bir kür daha uygulandı fakat beş günün sonundayız şuanda iki kez de bleomycin vermek istiyorlar . Bişey olamamasına ragmen bu uygulama ne kadar doğrudur? Ciddi anlamda kafamız karışmış durumda. Özet olarak tüm markerlar normal , renkli tomografide 8 mm çapımda lenf nodu olduğu fakat pette herhangi birşeye rastlanmadığı söylendi. Yorumlarsanız çok sevinirim. İyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Gizem Girgin, kardeşiniz için geçmiş olsun diyorum. Bu tür hastaların tedavi kararını genellikle cerrah ve onkolog hastanın tüm tetkiklerini birlikte değerlendirerek verirler. Bu nedenle, sizin verdiğiniz bilgilerle böyle bir tedavinin doğru olup olmadığı yorumunu yapmam bilimsel olarak mümkün değil. Bu durumu tedaviyi üstlenen doktorlarla birlikte tartışarak karar vermeniz doğru olur. Sağlıklı günler dileğimle.

4 Şubat 2016 15:56