BB
Soru Sahibi
3 Aralık 2015 22:12

testis buyumesi

Sayin Doktorumuz , oğlum 8 yas 7 aylik . Erken ergenlik tanisi aldı. Decapeptyl igne tedavisi başladı. 1 kez igne oldu . Igneyi olduktan sonra 5 gün geçince her iki testis inde de sağdaki daha belirgin olmak üzere buyume oldu. Endok.dr.una gittim . Ultrason çekildi. Ilactan Önce sağ 2.53 , sol 2.72 iken ilaçtan sonra sağ 5.25 , sol 3.58 olmuş . Ancak kitle lezyon yok .Bu ilaç ilk kullanimda testesteron düzeyini tavan yaptiriyormus sonra yavaş yavaş düşüruyormus , ancak sağ testisin daha fazla buyumesi neden oldu sizce , tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nigar Pelin Oğuzkurt
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Bu konudaki en tecrübeli ve yetkin bölüm Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Çocuk Endokrin bölümüdür . Çocuğuzun izleminin orada yapılması çok uygun olur. Geçmiş ılsun

4 Aralık 2015 14:59