c
Soru Sahibi
16 Ağustos 2013 14:56

tenosinovit

hocam yasim 28 2 ay once ayagim burkulmusdu ayagimda hareket kisitliligi ve yuruyunce morarma ve sislik oluyordu gecen hafta cekilen mra gore fleksor hallus langasus tendon kilifinda tenosinovit tespit edildi doktorum ayagimi alciya alip etol, adelex, kas gevsetici verdi , bu tedavi dogrumudur? tenosinovit nedir ? tehlikeli bir sey midir ? ne yapmak gerekir ? ise ne zaman donebilirim ? saygilar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet Issın
Ortopedi ve Travmatoloji

Tedavi uygun gözüküyor. iyileşmesi zaman alabilen bir durumdur. tehlikeli değildir. nadiren size uygulanan tedavi başarısız olur ve o tendona enjeksiyon ya da daha da nadiren ufak bir ameliyat gerekebilir. takriben bir kaç hafta içinde şikayetiniz önemli derecede azalacaktır. tatmin edici rahatlama yaşamazsanız doktorunuz diğer seçenekleri de düşünecektir. geçmiş olsun.

19 Ağustos 2013 00:30