YZ
Soru Sahibi
12 Haziran 2021 00:01

Tekrar eden gebelik kaybı

Hocam merhaba. 2 hafta önce 2.defa erken doğumla bebeklerimi kaybettim. 1,5 sene önce yine 23.haftamda erken doğum olmuştu. Suyum,rahim ağzı uzunluğum, kan değerlerim, bebeklerin gelişimi vs. herşey normaldi oysaki. Hatta bu sefer progestan,proluton ve serklaja rağmen bebekleri tutamadık (doğal yolla ikiz gebelikti). Bebeklerim canlı doğuyor. Doğumlarım sancı ve yoğun akıntı ile başlıyor. Maalesef sistemden sizden direk randevu alamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Önce kadın doğumdan mı randevu almalıyım? Erkenden gelip bütün gün beklesem muane eder misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kaan Pakay
Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Şuan gebe değilseniz gelmenizin bir anlami yok ikiz gebelikler ne yaziiki erken doğum çok şık oluyor . Bir sonraki gebelikte serklaj ve progesteron verilecek yine aynı şey olursa laporaskopik abdominal serklaj denenebilir

12 Haziran 2021 18:18