KY
Soru Sahibi
22 Ağustos 2020 00:00

Tedavisi var mı acaba? Çok ağrıyor

Merhabalar, 4 aydır L4/L5 ‘te deformasyon ve yırtık tanıtısı ile 20 seans fizik tedavi ve manuel terapi gördüm. Geçmeyince geçen hafta 1 seans nöral terapi gördüm. Fayda etmeyince ağrı yerlerimin de belimde değil sol kalçamda ve kalça altında yoğunlaşmasıyla sakroiliak’tan şüphelenildi ve SI MR çektirdim. 4 gündür dayanılmaz ağrım var, ağrıdan artık sızma noktasına geldim. Fizyoterapistim beni bir romatologa yönlendirdi. MR raporumun sonucunu paylaşıyorum İzzet Bey. Bu hastalığın çaresi var mıdır? :(( kan tahlillerimde de iltihap çıkmadı. Neden ağrıyor bu eklem acaba? Görüşlerinizi alabilir miyim? MR Raporu özet: “Sakroiliak eklem aralıkları dar, eklem yüzeyleri düzensiz olup, eklem yüzeylerinde patolojik sinyaller dikkat çekmektedir. Sol iliak kemikte hemanjiomatö sinyal mevcuttur. sonuç: bilateral sakroileit”

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sakroiliitis dediğimiz bulgular var. Muhtemelen ankilozan spondilit dediğimiz iltihaplı bel romatizmanız var. Bunun için mutlaka bir romatolog ile temas edin ki tedavi düzenlensin

31 Ağustos 2020 08:37