TS
Soru Sahibi
22 Mayıs 2016 00:05

Tansiyon Hastalığı

Hocam merhaba. Hocam ben 22 yaşındayım. 2 gün önce bayağı bir sinirlendim ve tansiyonum neredeyse 15 e kadar çıktı ve sigara da kullanıyorum. Acaba tansiyon hastası mıyım ? Babam yüksek tansiyona bağlı beyin kanamasından vefat etmişti 2 yıl önce. Teşekkürler hocam..

1 cevap
Cevaplar (1)

Sinirlendimizde veya heyecanlandığımızda tansiyonumuz yükselebilir. Tansiyon hastası demek için sakin ve istirahatte iken ölçülen tansiyonlarınızın yüksek olması gerekir.

22 Mayıs 2016 11:05