TY
Soru Sahibi
20 Eylül 2022 12:29

tanı konulamama

Hocam merhabalar biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Ben 25 yaşındayım covid başladığı dönemde stres ve psikolojik sorunlarım oldu.Bu stres mideme vurdu reflü ve gastritim oluştu.Daha sonra sürekli baş ağrısı ,sırt ağrısı, irkilme,göz titremesi ,ellerde titreme , vücudumun farklı yerlerinde kasılmalar ve başımın arka tarafından sırtıma doğru elektirik çarpması gibi titreme oluyor (1-2 saniyeliğine).Bu beliirtilerle hastaneye gittiğimde benden MR, EEG ve Kan tahlilleri istendi.Sonuclar cıkınca bana epilepsi tanısı koydular.2 ay epilepsi ilaçlarını kullandım daha sonra bıraktım çünkü bende bayılma falan olmadı hiç.Daha sonra başka bir hastaneye gittim Mr ve EEG çektim bana epilepsi olmadığımı söylediler.(uykulu ve uykusuz EEG) çekildi.Ama benim belirtilerim hala devam ediyor 3 yıldan beri.Ama bayılma yere düşüp titreme gibi bir durumum yok çok şükür. Bu durumda ne yapmalıyım .

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun, çekilmiş olan MRG ve EEG leri kendim görmeden yorum yapmam yanlış olur, sorununuz devam ediyorsa tekrar nöroloji doktoruna başvurun. Her şey normal derse stres için yardım almayı düşünmelisiniz.

20 Eylül 2022 13:07
TY
Soru Sahibi

Hocam saç dökülmem için cildiye bana panplus gold kapsül ilaç yazdı. epilepsi hastalarının kullanmasında sakınca var mıdır? İLACIN İÇERİĞİ Keratin:60 mg , L-metiyonin: 200 mg , L-sistein:: 200 mg , Darı ekstresi (Panicum miliaceum): 420 mg Tıbbi küf (Saccharomyces cerevisiae) : 300 mg , Biotin: 5000 µg , Vitamin B1: 10 , mg BRD: 909 Vitamin B2: 5 mg BRD: 357 Vitamin B3: 16 mg BRD: 100 Vitamin B5: 50 mg BRD: 833 Vitamin B6: 10 mg BRD: 714 Vitamin B12: 10 µg BRD: 400 Vitamin C: 90 mg BRD: 113 Vitamin D: 5 µg BRD: 100 Vitamin E: 40 mg BRD: 333 Beta-karoten : 2 mg Taurin : 40 mg Resveratrol: 20 mg Bakır: 1000 µg BRD: 100 Çinko: 15 mg BRD: 150 Demir: 17 mg BRD: 121 İyot: 150 µg BRD: 100 Selenyum: 100 µg BRD: 182 Folik asit: 400 µg BRD: 200 PABA (Paraaminobenzoikasit) : 50 mg

20 Eylül 2022 13:45
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

epilepsi hastalarının kullanmasında sakınca yok, baş ağrısı yaparsa içmeyin.

20 Eylül 2022 13:48
TY
Soru Sahibi

teşekkür ederim saygılarımla.

20 Eylül 2022 13:50
Uzm. Dr. Yüksel Güven
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

rica ederim, geçmiş olsun

21 Eylül 2022 12:09