ZZ
Soru Sahibi
27 Haziran 2015 19:55

Tam kan Sayımı

tam kan sayımı iyi günler hocam aç kan tahlili yaptırdım lokosit 10.5 eritrosit 5.69 lenfosit 3.7 mcv 71.2 mchc 38.9 pdw 9.3 pct 0.25 dedi sizin görüşünüz nedir hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Abidin Öztürk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Iyi günler, yapmış olduğunuz tetkikte mchc değeri normal sınırların üzerinde görünüyor. Kan Sayımı yapan cihazın ölçümü ile ilgili bir sorun olabilir. Öncelikli olarak tetkiki yenilemenizi öneririm.

28 Haziran 2015 08:01