YM
Soru Sahibi
22 Mayıs 2021 00:05

Tahlil sonucu

Hocam merhabalar hafif halsizlik nedeniyle rutin kan tahlili yaptırdım (kan sayımı, crp, sedim, ferritin, kreatin , horman vs) hepsi normal sadece demir 56 çıkmış (referans *** *** **) herhangi bir sorun teşkil eder mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kan sayımı normal ise bu demir değeri çok kritik değil. Ancak tyine bir üç ay demir haplarından birini kullanmanızda yarar var. Bunun için bir iç hastalıkları uzmanı veya hematolog ile konuşmanızı öneririm

24 Mayıs 2021 06:47
YM
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bu tahlilden iki üç hafta kadar önce bacaklarıma sülük tedavisi uygulanmıştı. Baya bir kanamam oldu demirin eksik çıkmasının bununla bir ilgisi olabilir mi?

24 Mayıs 2021 11:30
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Sülük tedavisinin ne kadar kanama yaptığını bilmiyorum. Ancak demir eksikliğine yol açacak kadar yapmasa gerek.

25 Mayıs 2021 06:16