YG
Soru Sahibi
24 Şubat 2018 13:15

Tahlil sonuclari

İki ay once karnimda dokuz aylik bebegimi kaybetmem sonucunda doktorun istedigi testler ve sonuclarinda cikan degerler ; antitrombin 3 aktivitesi 75.8, lupus tarama 85.2 sn, lupus dogrulama 76.1 sn, lupus tarama dogrulama 1.11. Homosistein,anti kardiyolopin IgM ,IgG, protein c aktivitesi , s aktivitesi,protronbin G*** *** **A ,MTHFR A1298C ,FAKTOR 5 LEİDEN G1691A,FAKTOR 5 R2H1299R SONUCLARİM NORMAL.HOMOZİGOT POLİMORFİZM,HETEROZİGOT POLİMOTFİZM SONUCU VAR . gebelik disinda sorun teskil edecek sorunlar mi saglik acisindan ne gibi riskleri var? Tesekkurler iyi calismalar...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Yazdığınız çok sayıda terim biraz karmaşa içine girmiş. örneğin HETEROZİGOT POLİMOTFİZM SONUCU VAR diye bitiyuor cümle ama bozukluk ifade eden bu cümleden ben neyin HETEROZİGOT olduğunu göremiyorum. HETEROZİGOT durumunuz olduğu anlaşılıyor. Her halükarda sağlık açısından bir Hematolog tarafından görüşme ve muayene gerekir. Burada hazır şablon halinde size öneride bulunulmamalıdır.Tahliller ve hastanın durumu bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Geçmiş olsun.

7 Mart 2018 11:38