ÜO
Soru Sahibi
21 Temmuz 2018 17:13

TAHLİL SONUÇLARI BİLLURUBİN HEMOGLOBİN ERİTROSİT

Bu sene üniversiteye başlıyacağım Allahın izniyle ve istediğim bölüm pilotaj . Sağlık pilotaj bölümü için çok önemli ve okumak için her değerine bakıyorlar . Ben de bu yüzden tahlil yaptırdım eksik veya fazla çıkan sonuçları size aktarıyorum . T Kolesterol 123 LDL Kolesterol 64 T.bilurubin 2.7 Direk bilurubin 0.8 RBC 6.53 HGB 17.9 HCT 54 NEUT 48.5 YAŞ 18 ERKEK Sporla uğraşan bünyeli biriyim . Doktorum hemoglobin yüksekliğinden dolayı kan boşaltılması istedi , yaptım . Glurubin yüksekliği için de ultrasona girdim , rapordaki tüm değerlerin normal çıktı . Gilbert sendromu olabilir dendi . Hemotojiye uğramam istendi Görüşleriniz nelerdir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Hematolojiye uğrayın. Hematolojiye uğramanız istenmiş zaten. Kan yüksekliği olunca kan aldırdım düzelttim olmaz, muayene olacaksınız. Bilirübin yüksekliği için de, evet belki Gilbert olabilir, muayene olacaksınız. Bilimsel olarak tanılar kesinleşecek. Geçmiş olsun.

23 Temmuz 2018 15:37