VB
Soru Sahibi
19 Nisan 2016 22:12

Sürekli tansiyon yüksekliği

Hocam merhaba, Ben 26 yaşındayım. 4-5 sene önce tansiyonum ölçüldüğünde 14 - 9 çıkıyordu. Doktora gitmiştim ama birşey bulamamışlardı. Şu sıralar da tansiyonumu gün aşırı ölçme fırsatı buldum ve hep 14 - 9 seviyelerinde. Normal değerlerin üzerinde gözüküyor ancak hiçbir şikayetim yok. Ne bir çarpıntı ne bir baş ağrısı vs. Bu bana ileride sorun yaşatır mı? Bu durumda ne yapmalıyım? Çok sakinken bile yüksek. 3-4 senedir düzenli Paxera 30 mg hap kullanıyorum. Bir de günde 2-3 bardak kola içiyorum. Kafeinin bu şekilde sürekli tansiyon yüksekliğine sebebiyet vermesi mümkün mü bilmiyorum. Değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu tansiyon değerleri sizde şikayet yapmasa bile tedavi edilmeli. Çünkü damar olan bütün organlara zarar veriyor. Öncelikle ayrıntılı bir incelemeden gelmelisiniz. Tuzsuz ve kafeinsiz bir diyet öneririm. Mutlaka doktorunuza başvurun.

20 Nisan 2016 08:12