AB
Soru Sahibi
17 Eylül 2020 20:26

Sürekli devam eden mide ağrısı

Merhaba hocam 15 yaşında ki erkek kardeşim sürekli mide ağrısı çekiyor gün içerisinde sürekli midesinden guruldama sesleri geliyor,yemek yese de yeme de de sürekli geğiriyor.Gaitası normal ve günlük çıkıyor. Çocuk doktoruna götürdük kan ve idrar tahlili temiz geldi ultrason da hiçbir sıkıntı görülmedi renkli film çektiler yine bir bulguya rastlanmadı.BT incelemede ki yorum : sigmoid kolon distalinde lümen daralmıştır spazm ‘dur. Gaviscon ve bulantı ilacı kullandık bir kaç hafta iyiydi ancak yeniden başladı. Hocam endeskopi çektirelim mi doktor gerek yok diyor nasıl ilerleyelim ? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Anlattığınız şikayetler sindirim sisteminde bir sorun olduğunu göstermektedir. Yapılmış tetkikleri değerlendirip, eksik olanlar varsa onların da istenmesi gerekir. Mide ve bağrsağın en iyi değerlendirme yöntemi endoskopidir. Daha çok mide ile ilgili problemler olduğu için ağızdan endoskopi yapılması gerekir. Çocuk yaş grubunda olduğundan çocuk gastroenteroloji uzmanı tarafından işlemin yapılmasını tavsiye ederim. İyi günler dilerim...

19 Eylül 2020 15:20