kG
Soru Sahibi
20 Nisan 2018 13:05

Supraklavikuler bolgede lenf nodu

Hocam iyi günler. 24 yaşındayım. Supraklavikuler bölgede elle muayenede bezelye büyüklüğünde ağrısız sert fakat el altından kayan hareketli bir lenf nodu farkettim. Çok zayıf olduğum için ele gelmesi muhtemel midir? Yoksa bu bölgedeki her lenf nodu için kontrol mü önerirsiniz? Ne kadar büyüklükte olması önem taşır? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Supraklaviküler bölge beze büyümeleri önemsenmelidir. Sizi mutlaka beze konusuyla ilgilenen, tercihan bir Hematolog görsün. İnternet üzerinden santim hesabıyla olmaz bu iş. Geçmiş olsun.

23 Nisan 2018 21:12