ke
Soru Sahibi
22 Ocak 2017 22:48

Su ihriyaci

Hocam bebeğim uc aykik aptamil1 yediriyorum buyklerim surekli su vermem gerwktigini soyluyor su vermiyorum mamada var diye vermelimiyim tşkler

4 cevap
Cevaplar (4)
Uzm. Dr. Rabia Güneş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba.mamadan sonra 1-2 çay kaşığı kaynamış ılık su verebilirsiniz.6 aydan sonra da bebek suluğuna geçerek kendi isteği dahilinde devam edilebilir.sağlıcakla kalın...

1 Şubat 2017 13:18
ke
Soru Sahibi

Tsk ederim hocam

1 Şubat 2017 13:21
Uzm. Dr. Rabia Güneş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Rica ederim.iyi günler..

2 Şubat 2017 15:09
ke
Soru Sahibi

Sayin hocam kizim 4,5 aylik anne sütü almadı mama ile beslendi şuanda kilosu 7 kg (2,650 doğdu ) aile sagligindaki rutin kontrol de bu ay yoğurt verebilirsiniz dedi ebe hocam ek gidaya yigurtla basladim ve severekte yiyor peki gün de kac defa vermeliyim gunluk yarim elma suyuda veriyorum kisacasi hocam bana bir ek gıda icin bir öğün önerirseniz sevinirim bundan sonraki aylarda nasil beslemeliyim suanda mamayi 3 yada 4 saat arayla 120 cc veriyorum bu ay birazcik sıkıntıli mamayi tam olarak bitirmiyo biraz daha acikincami versem ac kalirmi gec versem biraz gec verdigimde ise 150 cc yiyor

6 Mart 2017 13:48
Uzm. Dr. Rabia Güneş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba.bebeğinize ek gıda başlayabilirsiniz ayı itibariyle.bu aylarda genelde gündüz 3 saat gece de 4-5 saat arayla uyanma durumuna göre besleme yapabilirsiniz.ek gıdaya genelde elma püresi ile başlayarak 3-5 gün ara ile diğer mevsim meyve püreleri iel devam ediyoruz.sabah öğlen arası öğünde meyve püresi,öğlen civarı sebze çorbası ve akşam üstü de evde yapılmış yoğurt verebilirsiniz.ancak beslenme her bebeğe göre değiştiği için mutlaka çocuk doktorunuzun takibinde gitmeniz doğru olacaktır.içeriği ve detayı her ay değişecektir ve yazılı değil direkt görüşme şeklinde gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.sağlıcakla kalın..

13 Mart 2017 13:28
ke
Soru Sahibi

Kan degeri Kızım 8 aylik kan testi istedi aile sagligindaki ebemiz yuksek ve dusuk degerler var hct *** *** ** )lym5.*** *** **)new1.8 (2-6.9)lym*** *** **)new21.*** *** **) degerlendirirmisiniz degerleri

16 Haziran 2017 15:37
Uzm. Dr. Rabia Güneş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

.....

5 Ağustos 2017 09:28